Meslek Yüksekokulumuz Öğretim Elemanı Ön Değerlendirme Sonuçları

20082 Bingöl Teknik Bilimler MYO Grafik Tasarımı Programı Öğretim Görevlisi Ön Değerlendirme Sonuçları

SINAVA GİRMEYE HAK KAZANAN ADAYLARIN DİKKATİNE

Yapılacak olan öğretim elemanı alımı sınavlarında farklı bölgelerden çok sayıda aday ve sınav görevlisi üniversitemize gelecek olup sınav ortamında kapalı alanda bulunmak zorunda kalacaktır. Bununla birlikte sınav sürecinde aday ve sınav görevlilerinin COVİD-19 kapsamında sağlığını korumak için Rektörlüğümüzce gerekli tedbirler alınmıştır.

Pandemi nedeni ile alınacak tedbirler kapsamında COVİD-19 hastası olanlar ile temaslıları ayrı salonlarda sınava alınacaklardır.

Rektörlüğümüzce alınan tedbirlere ilave olarak adaylarında sınav öncesi, sınav süresince ve sınav sonrasında kurallara uyması ve bulaşma riskine karşı kişisel tedbirlerini alması adayların ve görevlilerin sağlığı açısında büyük önem arz etmektedir.

Bu bağlamda;

- Bütün adayların kampüse girişlerinden itibaren sınavdan önce, sınav esnasında ve sonrasında maske takmaları zorunludur. Adayların yanlarında yedek maske bulundurmaları önerilmektedir.

- Covid-19 hastaları ve temaslılarının ayrı salonlarda sınava alınabilmesi için bu durumlarını gösterir belgeleri önceden ilgili birimlere iletmeleri gerekmektedir. Bu adayların ikametlerinden kampüs alanına gelinceye kadar tedbirleri alma sorumlulukları kendilerindedir. Kampüs girişinde bu durumlarını güvenliğe bildirmeleri ve kontrollü olarak sınav salonuna geçmeleri gerekmektedir.

- Sınava katılacak olan tüm adaylar, sınavın yapılacağı kampüs ve/veya binaya alınırken HES kodu sorgulamaları yapılarak alınacaktır. Bu nedenle herhangi bir aksaklık meydana gelmemesi için adayların önceden HES kodunu almaları ve sorgulama yapacak personelimize bildirmeleri, bu konuda yardımcı olmaları gerekmektedir. HES kodu “SÜRESİZ” seçeneği ile alınmalıdır.

- Ateş, öksürük, burun akıntısı, solunum sıkıntısı olan, COVİD-19 hastaları veya son 14 gün içerisinde COVİD-19 vakası ile teması olan adaylarımız sınav girişinde görevlilere bilgi vermelidir. Bu adayların tıbbi maske takmaları ve ek olarak yüz koruyucu da kullanmaları zorunludur.

- Kampüs girişinden itibaren sınav salonuna giriş ve çıkışlarda sosyal mesafenin (en az 1,5 metre) korunmasına, bilim kurulu ve bakanlığın önermiş olduğu kurallara uyulmasına dikkat edilmelidir.

- COVİD-19 temasla bulaşabileceğinden adaylar kendilerine ait kurşun ve tükenmez kalem, silgi, kalemtıraş vb. kullanmalıdır. Sınav sırasında adaylar ve sınav görevlileri arasında kalem, silgi vb. alışverişi yapılmamalıdır. Sınav evrakını imzalamak için kişiler kendilerine ait kalemi kullanmalıdır.

Sınav sürecinin sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için yukarıda yer alan hususlara riayet edilmesini rica eder, sınavınızda başarılar dileriz.